- Zajęcia dydaktyczne w II Pracowni Fizycznej dla studentów fizyki na studiach drugiego stopnia odbywają się w semestrze I, w wymiarze 120 godzin.
- Poszczególne (kolejne) ćwiczenia w II Pracowni mogą być prowadzone przez różnych nauczycieli akademickich.
- Studenci zapoznają się z organizacją pracy oraz zasadami BHP obowiązującymi w II Pracowni na pierwszych zajęciach w semestrze.
- Studenci wykonują cztery ćwiczenia.
- Na jedno ćwiczenie jest przeznaczonych 28 godzin.
- W uzasadnionych przypadkach losowych, student może odrobić zaległe ćwiczenie w sesji poprawkowej.
- Podstawą zaliczenia ćwiczeń w II Pracowni są pozytywne opinie nauczycieli akademickich, prowadzących poszczególne ćwiczenia. II Pracownie Fizyczną zalicza koordynator dydaktyczny.
- Usprawiedliwienie nieobecności na zajęciach w II Pracowni odbywa się zgodnie z trybem przewidzianym w regulaminie studiów. Studenta, który ma usprawiedliwione nieobecności na ćwiczeniach obowiązuje także pkt. 6 niniejszego regulaminu.
- Przed przystąpieniem do wykonania ćwiczenia studenci powinni zapoznać się:
- z wykazem zagadnień obowiązujących przy danym ćwiczeniu,
- z bibliografią,
- z instrukcją wykonania ćwiczenia.
- Prowadzący ćwiczenia decyduje o dopuszczeniu studenta do części praktycznej ćwiczenia na podstawie pozytywnych odpowiedzi z materiału dotyczącego:
- części eksperymentalnej,
- podstaw fizycznych badanego zjawiska,
- znajomości przyrządów,
- metod pomiarowych i sposobów opracowania wyników.
- Przed przystąpieniem do części praktycznej ćwiczenia oraz po jego wykonaniu, student powinien zwrócić się do pracownika naukowo-technicznego o sprawdzenie zestawu ćwiczeniowego.
- Po wykonaniu ćwiczenia student obowiązany jest przedstawić uzyskane wyniki prowadzącemu zajęcia.
- Po wykonaniu części praktycznej i opracowaniu wyników wraz z wnioskami w formie krótkiej rozprawy, student przystępuje do kolokwium zaliczeniowego, z materiału obowiązującego przy danym ćwiczeniu (całość teorii można zdać przed przystąpieniem do części praktycznej).
- Student może kontynuować ćwiczenia w II Pracowni poza zajęciami, w godzinach uzgodnionych z pracownikiem naukowo-technicznym.
- Student ponosi odpowiedzialność za uszkodzenie lub zniszczenie przyrządu w wyniku nieprzestrzegania regulaminu lub nieostrożnego obchodzenia się z przyrządami.
- Wszystkie uwagi i zażalenia w związku z trybem prowadzenia zajęć w II Pracowni można kierować do kierownika II Pracowni lub dyrektora Instytutu Fizyki.
Strona główna
|